Ср. Кві 24th, 2024

Світовий банк виділяє більше 200 мільйонів на ремонти пошкодженого житла українців

Світовий банк скерує Україні $232 млн на компенсації за дрібні ремонти приватних будинків і квартир, які постраждали від російського вторгнення.

Про це йдеться в повідомленні банку.

Кошти виділятимуться у межах проєкту “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)”. Запуском проєкту опікуватиметься Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Мінвідновлення).

Зазначається, що учасники програми отримуватимуть компенсацію за ремонти.

Згідно з розрахунками, фінансування дасть змогу відшкодувати витрати на усунення часткових пошкоджень і ремонти 98 тис окремих будинків і 8 тис сімей у 160 багатоквартирних будинках у п’яти регіонах.

“Проєкт підтримає уряд України у створенні засад для сталого, інклюзивного та зеленого відновлення – це колосальне завдання, яке потребуватиме часу та значної міжнародної підтримки”, – повідомила віцепрезидентка Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелла Бассані.

Початкове фінансування проєкту становить $232 млн, з яких $70 млн – кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку, забезпечений гарантією уряду Японії, $162,5 млн – грант від багатостороннього донорського Цільового фонду підтримки відновлення та реформування України.

Пізніше очікується додаткове фінансування до $800 млн від Світового банку та партнерів у вигляді кредитних гарантій, грантів та інших внесків, зазначено в повідомленні.

“Станом на лютий 2023 року, загальну вартість завданих збитків житловому сектору України оцінювали у понад $50 млрд. Цей проєкт покликаний допомогти відремонтувати приблизно дві третини пошкоджених житлових будинків у країні, які вважаються придатними для ремонту”, – повідомляють у пресрелізі.

Зазначається, що проєкт HOPE – четвертий рамковий проєкт Світового банку, затверджений в Україні цього року.

Фото: slovoidilo.ua.Related Post