Сб. Лип 20th, 2024

Важливі поради: як визначити шахраїв і аферистів та уникнути обману

Січ3,2019

Ніхто не хоче бути людиною, яку обманули шахраї, аферисти та інші асоціальні особистості. Але життя таке, що завжди будуть ті, які бажатимуть отримати від тебе гроші обманом і хитрістю.

Не довіряй всім підряд

Працівники ремонтних служб, які приїхали без виклику, можуть бути аферистами. Псевдолікарі, що пропонують ліки від усіх хвороб. Шахраї пропонують незрозумілі речі по телефону. Соціальні працівники, яким щось потрібно. Газовики, сантехніки та інші люди, які хочуть негайно потрапити в квартиру. Люди, що представляються родичами або знайомими, і просять терміново перевести гроші. Не дозволяй себе обманювати!

Великі гроші пропонують отримати легко

Заробити гроші не просто, а тут з’являється «добрий шанс». Це можуть бути аналоги фінансової піраміди, Кешбеки, Форекс, бінарні опціони. Аферисти пропонують багато, щоб знайти людину, яка купиться на жадібність. Якщо гроші пропонують отримати швидко і легко, то це підозріло. Це тільки наживка. В тобі бачать жертву.

Всі домовленості з шахраєм усні

Ніяких паперів, офіційних процедур, касових апаратів, банків та юридичних контор? Шахраї воліють домовлятися усно і на словах, що не має жодних юридичних основ.

Шахраї кваплять з прийняттям рішення

Тобі не дають час подумати і тиснуть терміновістю у прийнятті рішення. Або зараз, або ніколи! Інакше ти випустиш шанс і можливість назавжди. У 99% випадках це шахрайство.

Аферистові потрібна конфіденційна інформація

Шахрай хоче знати паспортні дані, номер, кредитних карт, паролі та іншу конфіденційну інформацію.

Шахраї використовують емоції

Тобі гарно розповідають про золоті гори, соромлять за несміливість, використовують спрагу наживи, кажуть тобі компліменти. Зазвичай так роблять, коли хочуть обдурити.

Шахраї воліють готівку або інтернет-гроші

Тобі пропонують швидко розрахуватися готівкою без чеків і підписання паперів. Не банківськими переказами та іншими офіційними варіантами. Можливо це бажання не залишати зайвих слідів і швидко піти з грошима? Тобі пропонують платити Біткойнами, вебмані або іншими інтернет грошима на незрозумілий рахунок? Це схоже на шахраїв.

Шахраї і випадковості

Тобі випадково потрапив лист африканського князя. На вулиці продає своє кільце обкрадений турист. Колишні банкіри хочуть поділитися секретними методиками саме з тобою. Чому цей випадок випав тобі і чим ти заслужив таке везіння? Шахраї хочуть твої гроші або інші потрібні їм речі.

Дорогі речі на кону

Коли справа доходить до того, що на кону стають великі суми грошей, машини, квартири та інші цінності, то слід бути уважним. Пройдисвітів і шахраїв привертають такі речі.

Відсутність необхідної інформації, документів

У шахраїв немає нормального офісу, сайту та історії на своєму ринку. Часто шахраї використовують прості контактні форми зв’язку на сайті. У тебе практично немає інформації про тих, з ким ти спілкуєшся. Якщо ти почнеш шукати про цих людей в інтернеті, то інформація відсутня або вкрай мізерна.

Недобросовісні роботодавці

В оголошенні пропонують хороші гроші, але досвіду і знань не потрібно? Майбутні роботодавці просять принести паспорт і фотографії на співбесіду для якоїсь справи? Інформації про компанію немає в інтернеті? Пропонують спочатку купити якийсь товар і все це схоже на мережевий маркетинг? Роботодавці вимагають невелику суму для оформлення документів, карток, анкет і іншого? Роботодавці хочуть підписи під незрозумілими документами? Роботодавці хочуть перевести в інший недержавний пенсійний фонд? Все це обман. Тікай, поки не пізно.

Інтуїція кричить про небезпеку

Якщо вам приділяють забагато уваги, означає, що вас хочуть обманути. Деколи внутрішній голос попереджає про щось недобре. Ця інтуїція каже зупинитися і насторожитися. Краще послухати її, а не спокушати долю ризиками.Related Post