Сб. Чер 15th, 2024

На Київщині судитимуть окупанта

В Україні судитимуть офіцера Росгвардії, причетного до воєнних злочинів.

“Розслідуванням встановлено, що під час окупації Гостомеля у березні 2022 року обвинувачений спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб. Їх тримали у трьох морозильних камерах, що не працювали. У найменшій, площею 6 кв. м, перебувало 15 осіб, у найбільшій – близько 30. Серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені. Люди не мали необхідної медичної допомоги та достатнього харчування. Більшість з них постійно були із зав’язаними очима”, – повідомили в пресслужбі Київської обласної прокуратури.

Температура цих приміщень була максимально несприятлива для перебування людей. Крім того, не було вентиляції, світла, місця для сну та вбиральні.

Окупанти били українців руками, ногами, прикладом автоматичної зброї. Катували електричним струмом, позбавляли повітря, надягнувши на голову поліетиленовий пакет, та імітували розстріл. Цими забороненими методами військові країни-терориста намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, ЗСУ та осіб, які брали участь в АТО/ООС. Потерпілі зазнали сильного фізичного та психологічного болю.

Слідство за фактом порушення законів та звичаїв війни заступником командира по роботі з особовим складом загону мобільного особливого призначення “Ратибор” управління Росгвардії по Красноярському краю РФ завершено. Обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті.

Обвинувачуваному загрожує до 12 років позбавлення волі.

Фото: Київської обласної прокуратури.Related Post