Президент Вірменії Ваагн Хачатурян офіційно затвердив ратифікацію Римського статуту МКС. Відтепер у цієї країні можуть арештувати диктатора путіна.

Про це повідомляє сайт президент Вірменії.

“13 жовтня президент Республіки Вірменія Ваагн Хачатурян підписав заяву про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду, підписаного 17 липня 1998 року, і про прийняття заяви “Про визнання задньою силою юрисдикції Міжнародний кримінальний суд Республікою Вірменія”на підставі статті 12, частина 3 Статуту”, – пише пресслужба сайту.

Римський статут

Римський статут (Rome Statute) – це міжнародний договір, який був укладений в Римі, Італія, 17 липня 1998 року і набрав чинності 1 липня 2002 року. Цей статут створив Міжнародний кримінальний суд, який є постійним міжнародним судом для розгляду справ з воєнних злочинів, злочинів проти людяності, злочинів геноциду та агресії.

Основні положення Римського статуту включають:

  1. Визначення злочинів: Статут визначає визначення та класифікацію трьох основних категорій злочинів, за якими можна притягнути до відповідальності: воєнні злочини, злочини проти людяності та злочини геноциду.
  2. Юрисдикція: МКС має юрисдикцію над цими злочинами, якщо держави-члени МКС не можуть або не бажають розглядати справу. Або якщо злочин відбувається на території держави-члена МКС.
  3. Засудження і покарання: МКС може розглядати справи проти осіб, винних у скоєнні злочинів. Винуватці можуть бути засуджені та покарані відповідно до визначених стандартів і процедур.
  4. Права жертв і свідків: Римський статут встановлює права і захист жертв та свідків у кримінальних процесах.
  5. Міжнародне співробітництво: Статут закликає держави співпрацювати з МКС у розслідуванні та переслідуванні злочинів.

Римський статут і МКС мають на меті запобігти безкарності за серйозні порушення міжнародного права і сприяти справедливості та захисту прав людини. Міжнародний кримінальний суд став важливим інструментом для розслідувань та судових процесів у відношенні воєнних злочинів та інших серйозних порушень прав людини.