Суботнім ранком, 7 липня, близько 400 спортсменів та аматорів зібралися на Трухановому острові, аби взяти участь в «Історичному перепливі Дніпра».
Свято води організувало Держводагентство, за підтримки Мінприроди. Співробітники водної поліції, Київського рибоохоронного патруля та міської служби порятунку (КАРС) страхували плавців на воді. Заплив присвятили Дню Дніпра-2018. Мета заходу – стан Дніпра та його екологічні проблеми.

Близько 400 спортсменів та аматорів взяли участь в перепливі Дніпра. Відео

А підтримка рятувальників була більш ніж затребуваною: учасники мали проплисти понад 500 метрів (з Труханового острова на 10-ий причал Поштової площі). Пливли групами, по чотири запливи. До непростого змагання зголосилися як професійні плавці, так і аматори. Учасники попередньо реєструвалися на подію.

“Декільком з учасників знадобилась допомога рятувальників, для того щоб дістатися фінішу”, – додали в рятувальній службі.

Варто відзначити, що загальна кількість учасників за даними різних відомств відрізняється. Так, загалом йшлося про 300-400 спортсменів.

Профільні державні відомства об’єдналися навколо цієї події заради привернення уваги до екологічних проблем головної водної артерії України. Гаслом непростого для плавців марафону стало: «Чистий Дніпро починається з тебе».

“З кожним роком вода в річці Дніпро забруднюється все більше та більше. Причиною того є фосфати, нітрати, викиди сміття несвідомими відпочивальниками та рибалками”, – наголосили в Рибоохоронному патрулі.

Цьогорічний День Дніпра відсвяткували також танцювальним флешмобом та конкурсами. Також проводилася інформаційна кампанія задля роз’яснення відвідувачам заходу шкідливості для водойм використання фосфатовмісних пральних порошків.
Якість води в Дніпрі викликає стурбованість у містян. Задля поліпшення стану та привернення громадської уваги екологічні організації у рамках форуму в 2002 році запропонували проводити Дні Дніпра. Наразі цей захід не закріплений у календарі на законодавчому рівні. Однак вже традиційно його відзначають у першу суботу липня.

Вечірній Київ