Апеляційний суд зобов’язав демонтувати “храм-МАФ” на території Музею історії України біля Десятинної церкви.

Він був побудований без жодних дозволів та розташований у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО.

“Чергова перемога у боротьбі за нашу культурну спадщину! Апеляційний суд зобов’язав демонтувати “храм-МАФ” на території Музею історії України. Північний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу Релігійної громади УПЦ МП Десятинний Храм на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2023 по справі № 910/9385/20 та підтвердив зобов’язання звільнити ділянку від незаконно збудованого “храму-мафу” на території Національного музею історії України”, – повідомили в пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.

У міністерстві нагадали, що “храм-кіоск” УПЦ МП був побудований без жодних дозволів та розташований у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО. Тут заборонене нове будівництво, а також він порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню.

“Крім того, заклад, що розміщений у споруді, поширює антиукраїнські наративи та працює на країну-агресора вже 14 років поспіль”, – підкреслили в Мінкульті.

Фото: Суспільне.