Сб. Тра 4th, 2024
Лікування раку молочної залозиЛікування раку молочної залози

Для успішного лікування раку грудей часто потрібен комплексний підхід, який включатиме кілька методів терапії. Складання плану лікування базується на результатах аналізів пацієнтки, її загальному стані здоров’я, стадії захворювання, а також таких факторах, як статус гормональних рецепторів тощо.

Лікування раку грудей може включати в себе хірургічне втручання, яке передбачає висічення пухлини з тканин молочної залози. Залежно від розміру пухлини, поширеності ракових клітин і об’єму грудей, під час операції тканини молочної залози можуть видалятися повністю або тільки частково. Рішення про необхідність такого хірургічного втручання ухвалює лікар і пацієнт, після детальної консультації щодо можливих ризиків.

Лікування раку молочної залози

До комплексу протипухлинної терапії можуть також входити різні види неінвазивного лікування. Наприклад:

Хімієтерапія 

Може проводитися до або після операції. Крім цього, підбір конкретних лікарських препаратів здійснюється завжди індивідуально для кожного пацієнта.

  • Перед операцією (неоад’ювантна хімієтерапія). Ваш онколог може призначити хімієтерапію перед операцією, щоб зменшити пухлину перед її видаленням. Крім того, призначаючи хімієтерапію перед операцією, можна побачити, наскільки добре реагує пухлина. Якщо лікар не бачить бажаної відповіді, може знадобитися інший вид хімієтерапії.
  • Після операції (ад’ювантна хімієтерапія). Хімієтерапію часто призначають пацієнтам після операції з видалення пухлини з грудей, щоб спробувати знищити будь-які ракові клітини, які могли залишитися або поширитися, але їх не було видно під час візуалізаційних досліджень. Якби цим клітинам дали можливість рости, вони могли б утворювати нові пухлини в інших місцях тіла. Ад’ювантна хімієтерапія також може знизити ризик повернення раку молочної залози.

Променева терапія 

Онкологи часто використовують променеву терапію для лікування раку молочної залози. Тип променевої терапії, який може бути найефективнішим, буде визначено командою фахівців і обговорено з пацієнткою. Найпоширенішим методом радіотерапії є зовнішня променева терапія.

Під час зовнішньої променевої терапії випромінювання виходить від апарату, що знаходиться поза тілом пацієнта. Лікування зазвичай призначається по 5 сеансів на тиждень протягом кількох тижнів.

Гормональна терапія 

Якщо в пухлині є гормональні рецептори, лікар може запропонувати гормональну терапію. Гормональна терапія не дає змоги раковим клітинам отримувати або використовувати природні гормони (естроген і прогестерон), потрібні їм для росту. Гормональну терапію можна проводити в поєднанні з іншими методами лікування.

  • Тамоксифен.
  • Агоніст ЛГРГ.
  • Операція з видалення яєчників.
  • Інгібітори ароматази. Використовуються, якщо у жінки вже настала менопауза.

Таргетна терапія

Таргетна терапія блокує здатність клітин раку молочної залози рости. Це особливо корисно для пацієнтів з HER2-позитивним раком грудей. Таргетна терапія блокує білок HER2, тому він не може сприяти росту пухлини. Ці ліки можна вводити внутрішньовенно, з хімієтерапією чи без неї, або у формі таблеток. Варіанти різнитимуться залежно від того, який тип лікування, на думку вашого лікаря, підійде вам найкраще.

Ознайомитися з можливими варіантами лікування у вашому випадку ви можете, звернувшись до Лікарні ізраїльської онкології LISOD у Києві. Найкращі онкологи України допоможуть вам підібрати найбільш ефективний метод лікування раку грудей.



Related Post