При розробці нової рами автомобіля для моделі Y Tesla приділяла велику увагу безпеці. Згідно з патентною заявкою, поданою компанією на початку 2022 року, інтегрована частина великих литих елементів, що використовуються для задньої, а іноді і передньої половини, може бути елементом спеціально розробленим для прогресивної деформації. Це має забезпечити надійну та відтворювану поведінку при збої. Проте Tesla, схоже, менше думала про ремонтопридатність.

По темі: купити Теслу в Україні можна тут!

Очікується вища премія за модель Y

Принаймні такий висновок можна зробити зі статті у спеціалізованому журналі Auto Road Traffic, про яку минулого тижня повідомило видання Fahrzeug+Krosserie, зокрема. Відповідно, експерт з Генеральної асоціації німецьких страховиків (GDV) заявив, що «найближчим часом» очікується значно вищі страхові внески на Тесла Model Y. Врешті-решт, перевірка литих деталей після аварії займає багато часу, а ремонт неможливо провести за допомогою звичайних інструментів майстерні.
Як правило, виробники заздалегідь подають до асоціації концепцію ремонту при впровадженні нових виробничих технологій, йдеться у звіті. BMW, наприклад, узгодила з ГРВ перед запуском свого електромобіля i3 з кузовом із вуглецевого волокна, щоб забезпечити хорошу класифікацію типу. Зрештою це залежить від того, скільки коштує страховка автомобіля. Однак досі асоціація не бачила у Tesla жодної концепції ремонту литих під тиском елементів у Model Y, які виробляються на так званих гігапресах.

Деякі німецькі власники вже скаржаться, що їхня модель Y надто дорого застрахувати. На відміну від Тесла Model 3, він класифікується за комплексним страхуванням у 29 класі, як і набагато дорожчі Tesla Models S і X. Але це, мабуть, зміниться наступного року. Страховики зазвичай публікують свої нові класифікації восени.

Tesla все більше покладається на гігалитіння

І навпаки, це має означати, що німецьким покупцям Tesla не доведеться чекати на оновлення Model Y цього року. Теоретично компанія також могла заздалегідь уявити концепцію ремонту, за допомогою якої можна було б запобігти вищому класу. Однак, за словами експерта ГРВ, щоб розробити для цього безпечний процес, спочатку потрібно провести велику кількість краш-тестів. В даний час очікується, що пошкодження задньої частини автомобіля призведе до повної загибелі.

Спочатку модель Y німецького заводу Tesla повинна була з самого початку вироблятися з литими деталями Giga ззаду і спереду і акумуляторним елементом, що підтримує між ними. Натомість передня частина спочатку залишалася звичайною, як у Model Y з Китаю і Fremont в США. Навесні минулого року на новітньому заводі в Техасі вийшли перші електромобілі із двома гігаелементами. У базовій версії Model Y, яка виготовляється на німецькому заводі з травня, передній елемент також міг бути цілісним. У будь-якому випадку батарея BYD для цього описується як структурна, як і батарея з власних батарей Тесла в Техасі.