Фото: Reuters

Федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель і міністр закордонних справ Гайко Маас визнали, що помилилися у своїх оцінках ситуації в Афганістані.

Про це пише tagesspiegel.de.

“Ми всі — і я повинна взяти відповідальність і на себе — прорахувалися щодо розвитку подій в Афганістані”, — сказала Меркель.

“Аль-Каїда” вже не може організовувати такі теракти з Афганістану проти США, як у вересні 2011 року, але все інше вдалося не так, як ми хотіли й планували. І цей висновок плачевний для багатьох афганців, які на цьому шляху дуже багато зробили, але, цілком очевидно, що розвиток виявився не таким великим”, — сказала вона журналістам у Берліні в понеділок увечері.

За її словами, для змін на краще в країні потрібно було набагато більше часу.

“Ми були майже 20 років в Афганістані, за цей термін цього добитися не вдалося. Тому потрібно сказати, що зусилля не виявилися успішними, потрібно винести уроки з цього і ставити більш доступні для огляду цілі”, — вважає вона.

Меркель також назвала умови в Кабулі дуже складними. За її словами, Німеччина координуватиме зусилля щодо евакуації громадян і свої подальші дії з Францією.

“Сьогодні я говорила з президентом Франції Емманюелем Макроном, ми будемо активно погоджувати евакуацію і подальші дії, тут буде тісне німецько-французьке співробітництво”, — сказала вона.

Канцлерка додала: “Необхідно координувати зусилля в міжнародному ключі, в аеропорту Кабула основні сили — це США і Туреччина. Нам допомагають наші дружні держави, і ми допомагаємо тим, кому це потрібно”.

Нагадаємо, в Афганістані посилився наступ талібів, коли цього літа війська США і НАТО почали завершувати виведення військ з Афганістану.

13 серпня “Талібан” захопив два великі афганські міста, друге і третє за величиною в країні після Кабула — Кандагар і Герат. Днем пізніше таліби взяли під контроль ще чотири столиці афганських провінцій. 14 серпня “Талібан” захопив Мазарі-Шаріф, велике захищене місто на півночі Афганістану. Наразі групування “Талібан” зупинилося на в’їздах до столиці Афганістану Кабула.

Тим часом натовпи афганців намагаються покинути країну, вони влаштували стовпотворіння в аеропорту Кабула. Люди навіть пробували полетіти, зачепившись за шасі та інші частини літаків, деякі з них загинули, зірвавшись з літака при наборі висоти.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2021/08/mi-pomililisya-merkel-vpershe-prokomentuvala-situac-yu-v-afgan-stan-1.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2021/08/mi-pomililisya-merkel-vpershe-prokomentuvala-situac-yu-v-afgan-stan-1-150x150.jpgadminПодіїПолітикаСуспільствоФото: Reuters Федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель і міністр закордонних справ Гайко Маас визнали, що помилилися у своїх оцінках ситуації в Афганістані. Про це пише tagesspiegel.de. “Ми всі — і я повинна взяти відповідальність і на себе — прорахувалися щодо розвитку подій в Афганістані”, — сказала Меркель. “Аль-Каїда” вже не може організовувати такі теракти...| Київської області та України | Kiev Time