Ср. Кві 24th, 2024

Радбез ООН прийняв заяву щодо Афганістану

Сер17,2021

Фото: Reuters

Рада Безпеки ООН у понеділок закликала до переговорів зі створення нового уряду в Афганістані і припинення бойових дій і зловживань після того, як голова ООН Антоніо Гутерріш попередив про “страшні” обмеження прав людини і часті порушення відносно жінок і дівчаток.

Рада з 15 членів випустила заяву, узгоджену консенсусом, після того, як Гутерріш звернувся до органу із закликом “використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти” для придушення глобальної терористичної загрози з Афганістану і гарантувати дотримання прав людини.

“Ми не можемо і не повинні кидати народ Афганістану”, – заявив Гутерріш Раді Безпеки, передає Reuters.

Рада Безпеки підкреслила важливість боротьби з тероризмом в Афганістані для забезпечення того, щоб інші країни не піддавалися погрозам або нападам, і заявила, що “ні таліби, ні будь-які інші афганські угруповання або окремі особи не повинні підтримувати терористів, що діють на території будь-якої іншої країни”.

Генсек ООН закликав до негайного припинення всіх бойових дій і створення шляхом всеосяжних переговорів нового уряду, до якого повинні входити жінки.

Підтримувані США афганські сили усунули талібів від влади в 2001 році за відмову здати лідера “Аль-Каїди” Усаму бен Ладена після нападів на США 11 вересня 2001 року.

Незалежні експерти ООН повідомили Раді Безпеки в минулому місяці, що “Аль-Каїда” присутня принаймні в 15 афганських провінціях, що складаються в основному з громадян Афганістану та Пакистану, а також вихідців з Бангладеш, Індії та М’янми.

“Афганістан ніколи не повинен знову стати притулком для терористів. Це практичний результат”, – заявив раді заступник посла Китаю в ООН Ген Шуан. “Ми сподіваємося, що таліби… повністю порвуть з терористичними організаціями”.

Нагадаємо, в Афганістані посилився наступ талібів, коли цього літа війська США і НАТО почали завершувати виведення військ з Афганістану.

13 серпня “Талібан” захопив два великі афганські міста, друге і третє за величиною в країні після Кабула — Кандагар і Герат. Днем пізніше таліби взяли під контроль ще чотири столиці афганських провінцій. 14 серпня “Талібан” захопив Мазарі-Шаріф, велике захищене місто на півночі Афганістану. Наразі групування “Талібан” зупинилося на в’їздах до столиці Афганістану Кабула.Related Post