Пн. Тра 27th, 2024

В Україні хочуть скасувати пільговий проїзд у громадському транспорті – що буде натомість

Вер5,2021
Усі рішення щодо надання пільг прийматимуть органи місцевої влади

В Україні хочуть скасувати пільговий проїзд у громадському транспорті – що буде натомість

Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону про пільги з оплати проїзду і деяких інших пільгах, який передбачає передачу повноважень органам місцевої влади та надання пільг у грошовій формі. Документ буде подано до Верховної Ради. Відповідне рішення було прийнято під час засідання уряду, передає “РБК-Україна”.

“Пільги з оплати проїзду та інші надаються на підставі відповідних рішень органів місцевого самоврядування та виплачуються у визначеному ними порядку і розмірах у формі грошової компенсації, що сприятиме адресності надання пільг, виходячи з можливостей місцевих бюджетів”, – мовиться в пояснювальній записці.

Проєкт стосується пільг на оплату проїзду у транспорті. При цьому безкоштовний проїзд по пред’явленні відповідного посвідчення скасовується. Крім того, переводяться в грошову форму пільги на комунальні послуги. Рішення щодо пільг прийматимуть органи місцевої влади.

У документі мовиться, що зараз законами України встановлено пільги по оплаті проїзду та інші пільги окремим категоріям громадян:

  • ветерани війни;
  • ветерани військової служби і органів внутрішніх справ;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • жертви нацистських переслідувань;
  • особи з інвалідністю;
  • батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;
  • реабілітовані особи та діти з багатодітних сімей.

“Метою прийняття акта є врегулювання питання надання пільг по оплаті проїзду та інших пільг окремим категоріям громадян у грошовій формі шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень щодо визначення порядку надання та розмірів грошової компенсації”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, що раніше депутати відмовилися повертати пільгові тарифи на електроенергію для населення.

 Related Post