У Ташкенті (Узбекистан) 1-3 березня пройде черговий етап міжнародної серії Grand Slam із дзюдо.

На турнірі виступить 461 спортсмен із 70-ти країн світу.

Україну в узбекистанській столиці представлятимуть Назар Вісков (вагова категорія до 60 кг), Михайло Свідрак (до 81 кг), Антон Савицький (до 100 кг) та Євгеній Балецький (понад 100 кг). Наступним стартом у дзюдоїстів буде турнір серії Гран-прі (Grand Prix) у Лінці (Австрія) 8-10 березня.

Черговий етап серії Grand Slam відбудеться у Тбілісі (Грузія) 22-24 березня.

Дзюдо

Це захоплююче японське бойове мистецтво та олімпійський вид спорту, заснований на принципі використання сили та рівноваги супротивника для його перемоги. Він відомий своїми кидками, захватами та утриманнями, а також наголосом на повазі та дисципліні.

Історія

Дзюдо було створено Дзігоро Кано наприкінці 19 століття, натхненне традиційним джиу-джитсу. Кано хотів створити більш безпечну та практичну систему самооборони, придатну для всіх, незалежно від розміру чи сили. Він усунув небезпечні техніки та зосередився на використанні сили супротивника проти нього самого.

Філософія

Дзюдо ґрунтується на філософії «дзюдо», що означає «м’який шлях». Ця філософія полягає в тому, щоб перемагати опонента, використовуючи його власну силу та агресію, а не грубу силу. Дзюдо також наголошує на важливості поваги, самоконтролю та дисципліни.

Техніка

Техніка складається з кидків (наге-ваза), захватів (каме-ваза) та утримань (не-ваза). Кидки зазвичай виконуються за допомогою важелів і зсувів, щоб збалансувати супротивника і кинути його на землю. Захоплення використовуються для контролю опонента, а утримання – для того, щоб змусити його здатися.

Тренування

Тренування з дзюдо зазвичай складаються з розминки, технічної практики, спарингу та вправ на фізичну підготовку. Розминка допомагає запобігти травмам, технічна практика допомагає спортсменам освоїти нові прийоми, спаринг дозволяє їм відпрацювати свої навички в змагальній обстановці, а фізична підготовка покращує їх силу, витривалість і гнучкість.

Дзюдо як олімпійський вид спорту

Дзюдо стало олімпійським видом спорту на Олімпійських іграх 1964 року в Токіо. З того часу воно залишається популярним видом спорту, і в кожній ваговій категорії як серед чоловіків, так і серед жінок змагаються найкращі дзюдоїсти світу.

Переваги цього виду спорту

Дзюдо пропонує безліч переваг для людей будь-якого віку та рівня фізичної підготовки. Це може допомогти покращити фізичну форму, координацію, гнучкість та силу. Це також може сприяти розвитку таких психічних якостей, як повага, самоконтроль та дисципліна.