Останні 10 років ми постійно чуємо новини про те, що у місцевої влади не вистачає грошей то на озеленення столиці, то на комунальні питання, дороги або навіть просто прибирання снігу. І ось знову “Київзеленбуду” скоротили бюджетне фінансування до 260,95 млн. Грн. в 2021 році. Що не тільки не дозволить створювати нові зелені простору, а дай бог, щоб дало можливість зберегти старі.

На наше щастя, в Києві з’являються соціально відповідальні бізнесмени, які беруть справу в свої руки. Отже сьогодні ми поговоримо про бізнес і його кооперації з владою і потребами людей.

Бізнес + соціум = розвиток

Парк “Іллі Муромця” і Кличк

Парк Іллі Муромця та спортивна зона Х-Park
Парк Іллі Муромця та спортивна зона Х-Park

Це – не просто парк, це -публічний спортивне простір, розміщене на 150 га. Улюблене місце киян, яке на поточний момент відвідує понад 100 тисяч жителів і гостей столиці в місяць. Тут базуються футболісти, волейболісти, федерація вейкборда України і навіть серфінгісти і страйкболісти. Все це заслуга київського бізнесмена, волонтера і активіста Юрія Зозулі. Він, спільно з мером Києва Віталієм Кличком, зміг подолати опір місцевих власників МАФів і міських псевдо-активістів, що бігають по будь-яким місцях, де з’являється бізнес, і побудував прекрасний спортивний парк. Як пише сам Юрій у себе на сторінці в Facebook

Юрій Зозуля екстрим-парк X-Park
Юрій Зозуля екстрим-парк X-Park

Зараз же ми спостерігаємо як ця територія перетворилася в справжню київську перлину, як для природи, так і для спортсменів. А “Х-Park”, який знаходиться на території парку “Іллі Муромця” став улюбленим місцем оздоровлення киян, качечок і протестуючих екологів.

Публічний простір A Station

Публічний простір A Station
Публічний простір A Station

Історичний центр Києва, якою за останні кілька років перетворилося на неймовірну територію для відпочинку киян. Завдяки проекту було відкрито огляд історичних Никольских воріт і головних воріт Київської фортеці з боку міста, а також зараз реалізується оновлення Арсенальній площі. Це заслуга і проект компанії “А Девелопмент” і інвестора UDP, які реалізували концепцію AVG.

Нещодавно ми вже писали, що в найближчому майбутньому на нижньому каскаді Совських ставків планується реновація території, в результаті якої киянам стане доступний величезний парк, озера, школи і садки, в рамках будівництва на цій покинутій і заболоченій території.

Саме таку інформацію надав ідеолог цього проекту, бізнесмен, Ігор Баленко:

“Маючи можливість створювати майбутнє Києва, ми, як соціально-відповідальні кияни, бізнесмени та інвестори, зобов’язані думати не тільки про поточні потреби, а й створювати екологічне і комфортне спадщина для наших дітей, онуків і всіх наступних поколінь. Це і є концепція “сталого розвитку” яка закладена в мій проект на нижньому каскаді Совських ставків “.

Совські ставки Київ
Совські ставки, Київ

Гарантією створення цього публічного простору є підписаний договір між Києвом і компанією-інвестором ТОВ “Господарник”, в якому більше 53% (10.15 га) території нижнього каскаду Совських ставків стане парковою зоною з водоймами, для школи і трьох дитячих садків виділяють 3,043 га, а комерційна складова будинків розміститься всього-на-всього на 3,019 га, крім цього в рамках проекту буде створена додаткова соціальна зона (в яку увійде зелена зона, дороги, тротуари, спортивні майданчики і бігові доріжки) на території 2,881 га. Підсумкова площа проекту складе 19.15 га території.

Як ми бачимо із загальної площі о 19.15 гектар під паркову, соціальну і публічну зону виділяють 16.074 га, що в 4-5 разів більше, ніж сама житлова забудова, яка найчастіше займає 90% території в аналогічних проектах (адже саме це є основою комерційної складовою для будь-якої будівельної компанії).

Проект на нижньому каскаді Совських ставків – це сучасний еталон концепції “стійкого розвитку” в якій взаємини міста і інвестора будуються не на меркантильному заробіток грошей, а на створенні і розумінні майбутнього Києва як мінімум на найближчі 50-100 років. Саме тому рекордна інвестиція в розмірі 1.2 млрд гривень на реновацію території підтверджує серйозні наміри і дає можливість зробити це місце одним з кращих в Києві.

Однозначно такий розвиток радує і можливо вже в найближчі 2-3 роки Київ візьме за правило виділяти землю для забудовників з умовою створення як мінімум 50% зеленої для будь-якого проекту. Внаслідок чого Київ зможе повернути звання самого зеленого міста Європи.

– Аліса Вишня, kievvlast