Після новорічних свят в Україні швидко дешевшають імпортні помідори. Однак зараз цей овоч коштує дещо дорожче, ніж у першій половині січня торік.

За останні дні ціни на тепличний томат в нашій країні знизилися в середньому на сімнадцять відсотків. На даний момент продавці пропонують до продажу помідори за 65-75 гривень за кілограм ($1,72-1,98/кг) залежно від якості та обсягу партії. Ще тиждень тому ціни на оптові партії імпортного томату на українському ринку реалізовувалися за 90 гривень за кілограм ($2,38/кг).

Нині ціни на томат з Туреччини в Україні в середньому на шістнадцять відсотків вищі, ніж за аналогічний період 2023 року. До того ж, нинішні цінники на помідори залишаються найвищими, як мінімум, за п’ять останніх сезонів на внутрішньому ринку України.

Поясненням такого здешевлення томатів можна пов’язати пов’язують із досить помітним зниженням торгової активності у цьому сегменті після новорічних свят. При цьому якість нереалізованої продукції, що нагромадилася на складах оптових компаній, стрімко погіршується, що змушує продавців поступово знижувати ціни на імпортний томат.

Користь томатів

Помідори є популярним і корисним продуктом харчування, що має багато корисних властивостей.

  1. Антиоксиданти: Помідори містять антиоксиданти, такі як лікопін, бета-каротин і вітамін C, які допомагають захищати клітини від пошкоджень вільними радикалами та зменшують ризик розвитку певних захворювань.
  2. Вітаміни та мінерали: Цей овоч є джерелом вітамінів, таких як вітамін C, вітамін К, вітамін A, вітаміни групи B (зокрема, вітамін B6), і мінералів, таких як калій.
  3. Лікопін: Лікопін – це природний пігмент, який надає помідорам червоний колір. Він має антиоксидантні властивості і пов’язаний зі зменшенням ризику виникнення раку, особливо раку простати.
  4. Серцево-судинне здоров’я: Калій у помідорах може допомагати підтримувати здоров’я серця та нормальний рівень тиску.
  5. Підтримка зору: Вітамін A, який міститься в помідорах, корисний для здоров’я очей і може підтримувати нормальний зір.
  6. Вага та метаболізм: Помідори мають низьку кількість калорій та вміщують велику кількість волокон, що може бути корисним для тих, хто дотримується здорового способу життя та ваги.
  7. Антивірусні властивості: Деякі дослідження вказують на те, що певні складові помідорів можуть мати антивірусні властивості та підтримувати імунітет.

Важливо включати помідори в різноманітну та збалансовану дієту, оскільки вони можуть сприяти загальному здоров’ю та попередженню різних захворювань.