Чт. Чер 20th, 2024

Білоцерківське НВО “Ліцей-МАН” – один з найкращих закладів освіти в Україні

Білоцерківське навчально-виховне об’єднання “Ліцей – Мала академія наук” вважається найкращим закладом у Київській області та Україні. Протягом останніх п’яти років ліцей входить до 50 кращих шкіл України за результатами ЗНО. 

Про 20-річну клопітку роботу над удосконаленням навчального закладу розповів директор Михайло Яременко:

“Це був перший діючий ліцей у місті Біла Церква, і ще в державі не було жодного нормативного документу, який би регламентував діяльність такого закладу. Нам треба було не просто перейменувати школу, а створити заклад нового типу, який би відповідав закону про освіту і визначав тип як заклад ступеня.

За 5 років усі, хто прийшов працювати до нас, стали вчителями-методистами. Через 10 років двох із них ми рекомендували на заслуженого вчителя України. Ми всі разом з дітьми зростали і досягали певних результатів. За 20 років ми випустили 1 068 випускників. Серед них 22 кандидати наук із різних галузей науки й техніки.”

Але матеріально-технічна база ліцею поки що не відповідає європейському рівню. І директор каже, що потрібно оновити спортивний зал та бібліотеку з читальним залом.

“Також, на жаль, сьогодні ми не можемо забезпечити виконання лабораторних робіт з хімії і фізики, адже прилади коштують немаленьких коштів, які місцевий бюджет поки що не може забезпечити. От саме це й не дає нам можливості стверджувати, що ми досягли європейського рівня.”, – зауважив Михайло Яременко.

Що ж до самих умов, то вони є комфортними і привабливими. Насьогодні до вступу у ліцей великий конкурс. Самі діти і батьки, як стверджує директор, створили навчальному закладу досить гарний імідж. Тому що перші випускники закладу показали якісну підготовку. Згодом вони змогли вступити у найпрестижніші вузи держави.

Матеріально-технічна база ліцею створена педагогічним, учнівським і батьківським колективом. Відсоткове співвідношення фінансування навчального закладу – 30 % це батьківська благодійна допомога, а 70 % на сьогодні забезпечує саме бюджет.

Ліцей є загальноосвітнім навчальним закладом, але зберігає профільність і поглиблене вивчення окремих предметів, зокрема: математики і правознавства. Усі інші предмети вивчаються на рівні державного стандарту.

У ліцеї навчається 168 дітей. Є 6 груп – 1 курс та 2 курс допрофільного навчання. Ліцей передбачає навчання чотири роки. 2 роки адаптації і розуміння, коли дитина ще може обрати та чітко зорієнтуватися. А вже 3-4 курси учнів зорієнтовані на суспільно-гуманітарний і природничо-математичний напрямки. Кожна група має 28 учнів. У минулому році бажаючих вступити на 28 місць було 56 заяв.Related Post