На думку фахівців з дієтичного харчування та тих, хто дотримується здорового способу життя, найбільш безпечними та корисними солодощами є сухофрукти. Це пояснюється тим, що в сушених плодах зберігаються всі смакові якості та поживні речовини вихідної сировини. І недарма багато українських сімей воліють замість звичайних традиційних цукерок вживати саме сухофрукти, вважаючи їх найкращими ласощами.

Висушуванням фруктів та ягід люди займаються з глибокої давнини. Зібрані в лісі плоди заготовляли про запас, піддаючи їх природному сушінню на сонці, під впливом його проміння вони втрачали вологу, але зберігали корисні властивості, причому тривалий час. Це дозволяло вживати смачні та ароматні ласощі протягом усього року.

Сухофрукти мають низьку калорійність, їх не потрібно піддавати будь-якій обробці перед вживанням, у них мало вологи, але багато вітамінів та мінералів, які залишаються після висушування свіжих плодів. Так, наприклад, на сайті frutalina.com.ua представлений великий асортимент сушених фруктів та ягід ТМ SERGIO, які виготовлені без додавання цукру та штучних добавок. Придбати їх можна за доступною вартістю з доставкою до будь-якого регіону України.

Сушені плоди – ідеальна заміна традиційним солодощам

Від звичайних цукерок, які виробляються на основі цукру та з додаванням різних хімічних інгредієнтів, ані дорослим, ані тим більше дітям користі немає жодної. Відмінною альтернативою цим солодощам стали сухофрукти, чудово замінюючи і небезпечні традиційні ласощі, і свіжі вихідні продукти.

Спосіб висушування плодів не змінюється з давніх-давен, але зараз для цього використовуються більш сучасні технології та спеціальне обладнання. Підготовлені фрукти та ягоди за певної температури витримують у печах практично до повного випаровування вологи (у сухофруктах її не більше 20%). Завдяки щадному режиму вони зберігають всі вітаміни та інші корисні речовини.

Сушені фрукти зазвичай бувають наступних видів:

  • цілі з кісточкою;
  • цілі без кісточки;
  • розділені навпіл;
  • порізані часточками.

Оскільки в плодах залишаються всі корисні властивості, властиві вихідній сировині (вітаміни різних груп, мікроелементи, клітковина, мінеральні речовини у вигляді заліза, калію тощо), то вони благотворно впливають на організм. Позитивний вплив сухофруктів виявляється у підтримці імунітету, поліпшенні стану шкірного покриву, судин, роботи ШКТ та інших внутрішніх органів.

Корисні властивості сухофруктів

Дієтологи рекомендують вживати різні сушені фрукти та ягоди, оскільки вони мають свої особливі властивості і по-різному впливають на організм:

  • Ізюм підвищує рівень гемоглобіну, покращує роботу нервової та серцево-судинної систем, є хорошим антиоксидантом;
  • Сушені яблука – криниця заліза та клітковини, сприяють зміцненню імунітету та запобігають зашлакованості, добре відновлюють організм після вечірок з улюбленими коктейлями з ірландським віскі, вірменським бренді чи іншими міцними напоями.
  • Висушені груші. Завдяки високому вмісту калію, вітамінів С і К, вони зміцнюють кісткову тканину та суглоби, покращують зір та знижують ризик розвитку діабету;
  • Курага (сушений абрикос) швидко втамовує голод, впливає на обмінні процеси, діє як проносний і сечогінний засіб;
  • Чорнослив (сушена слива) містить підвищену кількість органічних кислот, покращує роботу підшлункової та кишечника.

Джерело: офіційний сайт виробника сухофруктів в Україні www.sergio.com.uahttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2021/11/42121f00ffc451d0c288e11c1f28cbd4_XL.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2021/11/42121f00ffc451d0c288e11c1f28cbd4_XL-150x150.jpgadminГребінкиСухофруктиНа думку фахівців з дієтичного харчування та тих, хто дотримується здорового способу життя, найбільш безпечними та корисними солодощами є сухофрукти. Це пояснюється тим, що в сушених плодах зберігаються всі смакові якості та поживні речовини вихідної сировини. І недарма багато українських сімей воліють замість звичайних традиційних цукерок вживати саме сухофрукти,...| Київської області та України | Kiev Time