Вт. Тра 21st, 2024

“Ми постколоніальна нація”: експерт про проблему видавництва українськомовних книжок

Чер25,2021
Експерти назвали основну причину, чому в Україні читають мало книг і мало пишуть українською мовою

Українці наразі є найбільш неписемним народом Європи і взагалі християнського світу, це і є основною проблемою. З такою думкою в етері ток-шоу “Прямим текстом із Юрієм Луценком” на “5 каналі” виступив засновник бренду “Наш формат” Владислав Кириченко.

 

“Враховуючи те, що ми постколоніальна нація, що українці не були титульною нацією у своїй країні, то ринок українського продукту наразі повернувся до довоєнного періоду. Зараз частка українськомовної книжки на ринку – менше половини. Тобто десь 60% контрафактної російської книжки і 40% української”, – розповів він.

 

 

За словами Кириченка, в країні, де немає університетів, рівень читання ніколи не буде високим. Тобто, на його думку, основною проблемою є неосвіченість і відсутність університетів.

 

У той же час видавець та генеральний директор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький заявив, що проблема в тому, що “наявність диплома підмінила наявність освіти”.

 

Нагадаємо, що на Нобелівську премію в галузі літератури 2022 року від України планують номінувати українську літераторку Ліну Костенко.

 Related Post