Ср. Лип 24th, 2024

Норвегія дозволила напряму продавати Україні зброю

НорвегіяНорвегія

Норвегія не дозволяє продавати зброю та боєприпаси в райони, де йде війна або є загроза війни. Але України зробили виняток.

Уряд Норвегії дозволив прямі продажі зброї та продукції оборонного призначення від норвезької оборонної промисловості Україні.

Про це повідомила пресслужба уряду Норвегії.

“У надзвичайній безпековій ситуації, що склалася внаслідок агресивної війни Росії, нам вкрай важливо продовжувати підтримувати Україну. Ми повинні планувати можливість того, що незаконна агресивна війна може бути продовжена. Тому уряд ухвалив рішення дозволити прямі продажі зброї та продукції оборонного призначення норвезької оборонної промисловості до України”, – заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

Рішення набуває чинності від сьогодні, першого січня 2024 року.

Зміна політики означає, що норвезькі компанії можуть звертатися до Міністерства закордонних справ Норвегії за ліцензією на експорт для прямих продажів зброї та оборонної продукції в Україну.

Експортні ліцензії для прямих продажів будуть надаватися лише в кожному конкретному випадку. Усі заявки будуть ретельно оцінені. Контроль і надалі відбуватиметься в суворих і відповідальних рамках, відповідно до норм експортного контролю Норвегії. Про це запевнив норвезький уряд.

Продукція оборонного призначення

Ця продукція включає в себе різноманітні засоби і технології, спрямовані на забезпечення національної безпеки, оборони від зовнішніх загроз та виконання завдань збереження миру.

До продукції оборонного призначення можуть входити:

  1. Зброя та боєприпаси: Вогнепальна зброя, артилерійські системи, танки, літаки, кораблі, ракетні системи, вибухові пристрої та інші засоби.
  2. Електроніка та комунікації: Розробка і виробництво систем зв’язку, розвідки та навігації, розробка криптографічних технологій та систем безпеки.
  3. Авіаційні системи: Виробництво літаків, вертольотів, беспілотників та військових літальних апаратів.
  4. Морська та підводна техніка: Будівництво військових кораблів, підводних човнів та інших військово-морських засобів.
  5. Спеціальне обладнання: Розробка та виробництво спеціальних засобів для проведення розвідки, військової медицини, обладнання для військових операцій та інше.
  6. Військова інфраструктура: Будівництво та обслуговування військових баз, аеродромів, амуніційних складів та іншої інфраструктури.

Така продукція часто розробляється та виробляється в спеціальних урядових або приватних підприємствах, які спеціалізуються в галузі військово-промислового комплексу. Багато країн розвивають власний оборонний сектор для забезпечення своєї національної безпеки.Related Post