Ср. Чер 12th, 2024

Литва закликає світ надати Україні більше систем ППО

Січ2,2024 #війна #Литва #ППО
ЛитваЛитва
Президент Гітанас Науседа (Литва) після останніх атак росії на Україну закликав міжнародних партнерів надати Києву більше систем ППО.

Про це він написав у соцмережі Х.

Науседа зауважив, що ранок другого січня для киян знову розпочався з російських авіаударів по їхніх домівках.

«Загибель цивільних, руйнування та тероризм Кремля тривають. Українці творять чудеса з протиповітряною обороною, яку надав Захід, але їм потрібно більше. Системи протиповітряної оборони для України ЗАРАЗ!» – написав президент Литви.

ППО

Протиповітряна оборона (ППО) – це система та стратегії, розроблені для захисту від атак повітряних сил противника, таких як літаки, вертольоти, крилаті ракети, дрони і т.д. ППО має на меті виявлення, ідентифікацію та знищення ворожих повітряних об’єктів, щоб захистити територію, об’єкти і військові сили.

Основні компоненти та стратегії протиповітряної оборони включають:

  1. Радарні системи: Радари виявляють і визначають місцезнаходження ворожих літаків та інших повітряних об’єктів. Сучасні радари можуть працювати на різних частотах та мати різні функції, такі як виявлення, слідкування, ідентифікація та націлення.
  2. Зенітно-ракетні системи (ЗРС): Це системи, які використовують зенітні (вертикальні) ракети для збивання ворожих повітряних об’єктів. Такі системи можуть бути розташовані на землі, морських та повітряних платформах.
  3. Повітряна оборона: Спеціальні літаки, такі як істребителі та зенітні гармати, використовуються для забезпечення повітряного патрулювання та захисту від ворожих літаків.
  4. Системи електронної боротьби: Ці системи використовуються для перешкоджання та високоточного ураження електронних систем ворога, таких як радіолокатори та комунікаційні засоби.
  5. Системи керованого та автоматизованого управління: Вони забезпечують координацію роботи різних компонентів ППО та прийняття швидких та ефективних рішень в реальному часі.

Протиповітряна оборона є важливим елементом сучасних військових сил і використовується для створення зони недоступності для ворожих повітряних сил та забезпечення захисту стратегічних об’єктів та територій.Related Post