Чт. Чер 13th, 2024

Юрій Зозуля: водний кодекс України змінено – це без перебільшення революційна подія для вейкбордингу

Юрій Зозуля вейкбординг засновник Х-ПаркЮрій Зозуля вейкбординг засновник Х-Парк
Юрій Зозуля: ВОДНИЙ КОДЕКС України змінено – це без перебільшення революційна подія для вейкбордингу і дає потужний поштовх для розвитку вейкпарків та водноспортивних об’єктів.

Українська федерація вейкбордингу та уся водноспортивна спільнота дякує депутатам Верховний Раді і всім дотечним за цей неімовірний прорив. Ви врятували всі вейкпарки України від “примусів до хабаря” перевіряючими яки були спровоковані недолугим водним кодексом ще з дати його затвердження в 1995 році .
Перше до чого чіплялися прокурорські та менти при перевірках вейкпарків – це пункт 4 статі 89 Водного кодексу про заборону споруд в прибережних смугах.
А як поставити канатку?? стартову? елінг для катера? суддівську? трибуну? переодягальню з санузлом та душовою? Медпункт? електрощитову та шкафи автоматики? І тд
Помню ці ухмилки прокурорських: “ну так міняйте водний кодекс”… Вони були впевнені, що це неможливо і вейкпарки пожиттєво будуть на їх “хабарницькому гачку” .
Ніхто не вірив що це реально але це сталося того вітаю тепер в нас з’явилася можливість для прогресу і розвитку спорту біля води.
Але знайдуться можновладці яки збудували маєтки біля води і яки захочуть зловживати цім законом і свою “сауну, шезлонг з катамараном” назвуть спортивний вейкпарк. Того зараз з міністерством спорту опрацьовуємо галузевий стандарт вейкпарків де наявність канаток (катерів) , перешкод, вейк-шкіл, дитячих вейк-секцій та змагань буде обов’язковим. Міністерство в 2008 році договором уповноважило Українська федерація вейкбордингу розвивати вейк в Україні і ми будемо прискіпливо контролювати щоб це використовувалося по максимуму для розвитку вейку.
28 років знадобилися депутатам щоб виправити цю помилку, вважаємо що розуміння необхідності капітальних споруд європейського зразка – трибун, РВЦ, елінгів та укриттів та інших прийде скоріше.
Це чергова фундаментальна віха розвитку вейку в Україні
2004 перші змагання по вейкбордингу (катер)
2007 визнання ВЕЙКБОРДИНГОМ видом спорту в Україні
2007 встановлення першої кільцевої канатки в Україні
2008 статус національної УФВ з вейкбордингу
та чемпіонат Світової серії WWA у в Києві
2023 зміна в Водний кодекс по створенню вейкпарків.
… залишилося затвердити галузеві доповнення в ДБН по вейкпаркам.
Наша мета. Чи повноцінний ВЕЙКПАРК – чи ніяк.

– Юрій Зозуля, Волонтер, Доброволець, Президент Української федерації вейкбордингу

– Новини Києва та України Kiev TimeRelated Post