Вт. Лип 23rd, 2024

У Києві на 20% збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих

Гру1,2017 #ВІЛ/СНІД

У 240 випадках із 7620 обстежень результат тестування на ВІЛ виявився позитивним.

Лише за 2017 рік в Києві виявлено та взято під медичний нагляд1650 людей які живуть із ВІЛ/СНІД. Цей показник на 20% перевищує минулорічний, втім, у місті працює цільова програма, спрямована на виявлення та надання допомоги людям з таким діагнозом. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник під час акції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

“90% із 23 тисяч людей, які живуть із ВІЛ, мають знать свій статус, 90% із них мають отримувати антиретровірусну терапію з досягненням у 90% випадків високої ефективності”, – сказав Микола Поворозник.

Він зазначив, що найбільший обсяг тестувань на ВІЛ здійснюють у медичних закладах, однак високій результативності тестування сприяє і робота неурядових організацій, що спрямовують людей із високим ризиком інфікування ВІЛ до пунктів тестування.

За даними КМДА аналіз загальних показників за 9 місяців вказує на суттєві зрушення, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2016 року: загальна кількість скринінгових обстежень на ВІЛ збільшилась на 14%, а обсяги тестування швидкими тестами зросли на 35%.

“Позитивним результатом є і те, що 93% пацієнтів активної диспансерної групи охоплені АРТ. Це найкращий результат за весь час діяльності Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом. У рамках децентралізації лікування хворих на ВІЛ/СНІД забезпечено розподіл антиретровірусних препаратів на 700 пацієнтів, які почнуть спостерігатися у лікаря-інфекціоніста за місцем проживання, розроблені маршрути пацієнта, запроваджується єдина медична інформаційна система”, – зауважив Микола Поворозник.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Києві почастішали випадки захворювання на кір.Related Post