Чт. Кві 25th, 2024

Громадські активісти принесли “золоті батони” для Ситника

Ситник НАБУ

30 серпня Громадські активісти  ГО «Захист звичайних людей» та ін. громадських об’єднань, журналісти українських і іноземних ЗМІ, лідери громадських думок принесли до НАБУ «золоті батони»  на знак протесту проти нерівності інституцій країни перед законом та вимагали відсторонення Артема Ситника на час розслідування корупційного скандалу.

Учасники акції обурені скандалом із керівником НАБУ Артемом Ситником . Інтернет-видання нещодавно публікували інтерв’ю з колишнім заступником начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Дмитром Сусом, у якому, зокрема, йшлося про кримінальне провадження за фактом вимагання директором НАБУ Артемом Ситником 1 млн дол. з високопосадовця за непритягнення останнього до кримінальної відповідальності. У ЗМІ навіть опубліковали фото витягу щодо цього провадження.

Зо два з половиною десятки учасників тримали плакати «Ситник! Закон один для всіх!» та «НАБУ – каста недоторканих?» та фарбували золотою фарбою черстві батони, які потім передали до громадської приймальні НАБУ для директора.

Ситник НАБУ Павличенко

«Безкарність породжує безкарність! Це ми бачили за часів Януковича, – заявив відомий громадський діяч Дмитро Павличенко. –  Такі інституції, як НАБУ, по суті сьогодні є непідконтрольні ніяким інстанціям. В минулому році вже у ЗМІ лунав скандал, коли за зверненням нардепа проти керівника НАБУ відмовлялись порушувати кримінальне провадження. Тепер скандал з мільйонним хабарем. Чи дочекаємось ми незалежного розслідування? Ми вважаємо, що в країні не має бути каста недоторканних!», – заявив лідер ГО «Захист звичайних людей» Павліченко.

«Поганий приклад заразний. Справа Ситника датована 2016 р. Але відсутність висновків веде до того, що ще одного співробітника НАБУ затримали на хабарі у 150 тис доларів на Сумщине від власниці мережі магазинів за закриття кримінальної справи. У той же час повідомлялось про початок слідства проти співробітника НАБУ, який потрапив у ДТП. І якщо у справі Ситника не поставити точку, то такі приклади будуть зростати, як сніжний ком,», – заявив заступник директора інституту вивчення громадської думки «USS» Олексій Біловол.

Журналіст американської редакції радіо «Наше радіо» Дмитро Комаров додав: «Головна вимога суспільства – відкритість і підконтрольність НАБУ. Що б зробили в Америці чи Європі, якщо б високопосадовець опинився у центрі скандалу? Незалежне розслідування та відсторонення його від влади на час розслідування. Керівництво  НАБУ навіть не відреагувало на інформацію про вимагання хабара! Є ця справа чи її немає? Суспільство хоче знати!».

Учасники акції скандували: «Ситник! Де твій мільйон?» та «Ганьба! Хабарникам в НАБУ!». Але директор до активістів не вийшов.

До мітингарів вийшла представниця відділу зав’язків з громадськістю. Вона повідомила, що не може повімити будь-яку інформацію з приводу згаданого кримінального провадження, адже йде досудове розслідування.

Учасники акції підкреслили, що вони не виступають за знищення НАБУ, лише вимагають підконтрольності та очищення головного антикорупційного органу країни. На їх думку, саме це може допомогти відновити довіру до НАБУ.

НАБУ СитникRelated Post