Вт. Тра 21st, 2024

НАЗК відкрило доступ до Реєстру декларацій

НАЗКНАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) десятого грудня відкрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У тому числі ТЦК. Через масові відвідування українських користувачів, сайт реєстру “ліг”.

Про це повідомляє НАЗК.

Доступ до реєстру декларацій відкрили вперше з початку повномасштабного російського вторгнення. Це зробили на вимогу ухваленого ВРУ Закону № 3384-ІХ, враховуючи заходи безпеки, які визначені п. 2−11 Прикінцевих положень ЗУ “Про запобігання корупції”.

“Якщо ви не знайшли у Реєстрі декларацію певної особи, то це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу. Вилучення документів з публічної частини Реєстру декларацій можливе і після його відкриття до завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі”, – попередило Агентство.

НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) є органом влади в Україні, створеним для забезпечення виконання законодавства про запобігання та протидію корупції в державному та місцевому управлінні.

 1. Завдання та функції:
  • НАЗК відповідає за контроль за здійсненням зобов’язань, встановлених законом, у сфері запобігання та протидії корупції.
  • Агентство здійснює моніторинг декларування доходів, витрат, майна та зобов’язань осіб, які займають відповідальні посади.
 2. Декларування:
  • Особи, які мають відповідальні посади, зобов’язані подавати декларації про свій дохід, майно, витрати та фінансові зобов’язання. НАЗК контролює цей процес та перевіряє відповідність декларацій.
 3. Контроль та розслідування:
  • Може здійснювати адміністративні розслідування та застосовувати адміністративні санкції у випадках порушення вимог щодо декларування.
 4. Публічний доступ:
  • Деякі відомості з декларацій, після їхньої перевірки та врегулювання, можуть бути оприлюднені та доступні громадськості.
 5. Нагляд за діяльністю органів влади:
  • НАЗК здійснює нагляд за системою профілактики та боротьби з корупцією в органах влади та органах місцевого самоврядування.
 6. Активність та результати:
  • Агентство веде різноманітні антикорупційні ініціативи та співпрацює з іншими структурами та організаціями, спрямовуючи зусилля на боротьбу з корупцією в Україні.


Related Post