Нд. Тра 19th, 2024

Ляльковий вернісаж, як подорож у світ мрій

Лип19,2021
Ляльковий вернісаж, як подорож у світ мрій

Потрапити  та побути хоча б  недовго у казковий світ ляльок випадає не завжди і дуже рідко. Але така нагода випадає якщо завітати цим літом до галереї «Єлисаветрад» цього літа. Саме такий термін можна буде споглядати виставку авторських ляльок Катерини Москаленко «Ляльковий вернісаж», яка відкрилася для відвідувачів 1 червня. Дата відкриття символічна – День захисту дітей. Світ мрії і дитинства урочисто того дня відкрив свої двері.  Авторка того лялькового дива розповіла всім присутнім про початок своєї творчості та родзинки в створені ляльок. Всі вони неповторні, певна частина з створеного за останні шість років вже осіла в приватних колекціях та музеях. Деякі творіння рук пані Катерини вже здобули навіть дипломоване визнання.  Сертифікати про це та різні відзнаки доповнюють експоноване різноманіття ляльок  в залі галереї «Єлисаветрад».

На відкритті виставки домінували представниці прекрасної статті, для яких в основному в часи дитинства ляльковий світ був чи не головним на сходинками у доросле життя. А ляльки різні за розмірами, але всі вишукані і невтомні. Останні роки вони стали життям і натхненням майстрині, яка завершила професійну діяльність ветеринарного лікаря та поринула у лялькову творчість. Все починається з уявного задуму і матеріалізується за певний час у черговий шедевр,народжується з окриленості та реалізації задуму. Морально і духовно та професійно цю нелегку роботу підтримує родина майстрині  та подруги, що прийшли на відкриття. Допомагають їй хто, як консультант- модельєр, хто як менеджер з виставкової діяльності. Ляльки, що експонуються є героїнями літературних творів та образи з уяви авторки, практично всі як і люди мають свої імена.

Перша лялька була створена давно, але у зрілому віці те начиння відгукнулося і спонукало до нового свідомого професійного етапу творчості. Перед цим за останні роки дві виставки майстрині були в приміщенні Академічного  музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького. А нині ляльки завітали до галереї «Єлисаветград» Миколи Цуканова, щоб погостювати тут ціле літо, до кінця серпня.

Цікавим є те, що майстриня, як скульптор створює фігуру ляльки, малює риси обличчя та створює неповторні зачіски, шиє неповторне вбрання, виготовляє взуття, капелюшки  та інші головні убори, створює меблі та різні атрибути. І все це своїми руками. А надихнули її до цього її рідні: прадідусь, дідусь та батько. Всі вони були майстрами своєї справи – ковалем, чоботарем, годинникарем.  Тобто вони  все робили своїми руками. Така творчо-реміснича  спадковість і окрилила та надихнула майстриню. На запитання про учнів руку вгору підняв її чоловік. Саме він за задумом та ескізами дружини допомагає виготовляти меблі для її ляльок.

Відкриття «Лялькового вернісажу» пройшло у дружній зачарованій атмосфері.  Гості галереї спілкувалися з майстринею. Розповідали, як вона  відгукнулася та завітала на запрошення з своїми ляльками до Бобринця,  де у неї відтепер стало багато шанувальників. Говорили і про, те що на часі, щоб виставка майстрині подорожувала містами України. Нині Катерина Москаленко мешкає в Кропивницькому та стає елементом позитивного іміджу міста.

Анатолій АвдєєвRelated Post