Сб. Лип 20th, 2024

Окупанти підірвали Каховську ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ

У ніч на вівторок, 6 червня 2023 року, російські терористичні війська підірвали Каховську ГЕС, розташовану за 5 км від міста Нова Каховка Херсонської області. За 5 годин вода на лівобережжі Херсонщини досягне критичного рівня. Україна оголосила евакуацію своїх громадян.

Під водою може опинитись біля 80 населених пунктів вдовж Дніпра включно з прибережним Херсоном.

“Російськими окупаційними військами скоєно підрив Каховської ГЕС. Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість та обсяг води, ймовірні райони підтоплення. Усі служби працюють. Ситуація спостерігається”, – сказано у повідомленні ОК “Південь”.

У населених пунктах Херсонщини, де відбувається затоплення, проводиться евакуація автобусами, усі спецслужби працюють, повідомив начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко.

“З районів Херсона та селищ де відбувається затоплення, зараз проводитиметься евакуація автобусами! Лікарні та комунальні служби піднято по тривозі! Зберігайте спокій під час евакуації!”, – сказано в повідомленні.

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський опублікував актуальну інформацію щодо аварії на Каховській ГЕС.

“Щодо ситуації з ГЕС.

1. Російські війська влаштували черговий теракт, тепер із можливими негативними наслідками техногенного характеру.

2. Ситуація постійно відстежується та вживаються відповідні заходи.

3. ОВА оголосила про евакуацію людей з потенційно небезпечних районів, слідкуйте за інструкціями.

4. Під час евакуації подбайте про ваших близьких, насамперед про дітей та маломобільних членів сім’ї, не забувайте і про домашніх вихованців.

5. Під час евакуації не забудьте взяти з собою документи, перекрити газ та вимкнути електроприлади.

6. Зберігайте спокій та допомагайте один одному. У єднанні наша сила!”, – написав Соболевський у Telegram.

Крім того, МВС України повідомляє, “що підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області піднято по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення з потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Лево, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпров та частково місто Херсон – острів Корабел.

Рівень води піднімається і всім, хто перебуває в зоні небезпеки, необхідно: вимкнути всі електроприлади, взяти документи та речі першої необхідності, подбати про близьких та домашніх улюбленців, дотримуватися інструкцій рятувальників та поліцейських”.

Голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін у відеозверненні до громадян повідомив, що вода підніметься до критичного рівня через 5 годин, і закликав їх бути готовими до евакуації.

Мікрорайон Корабел у Херсоні знеструмили з метою безпеки. За кілька годин також відключать газопостачання, повідомив голова МВА Роман Мрочко.

“Вода у Каховському водосховищі стрімко падає, близько 15 см за годину. Зробіть максимально можливі запаси питної і технічної води”, – закликав голова Нікопольської РВА Євген Євтушенко.

У Миколаївській ОДА зазначають, що підтоплення Кінбурськоі коси за даними ДСНС не буде, але може (теоретично) підтопити дорогу і тимчасово півострів стати островом.

Зазначимо, що окупанти поводять себе як влада тоталітарного режиму СРСР у 1941 році, коли під час відступу із Запоріжжя вони підірвали ДніпроГЕС.

Увечері 18 серпня 1941 року чекісти 157-го полку НКВС, які охороняли ДніпроГЕС, вивели з ладу обладнання Дніпровської гідростанції та підірвали греблю.Related Post