За словами голови СБУ Василя Грицака, наслідком теракту мали стати масові масові заворушення в Україні та перекидування армії з Донбасу до столиці.

Терористичний акт, в організації якого брав участь керівник Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимир Рубан, планувалося здійснити у центрі Києва, мали загинути тисячі осіб. Про це на прес-конференції розповів голова СБУ Василь Грицак.

“Надалі ми дамо свідчення того, що планувалося здійснити масовий теракт. З мінометів збиралися розстріляти центральну частину міста Києва. Мало бути якомога більше трупів, якомога більше крові. Йшлося про тисячі загиблих”, – розповів він.

За його словами, в Україні мав виникнути хаос, що спричинило би вихід людей на вулиці, перекидування армії з Донбасу до столиці. Все це мало створити враження про те, ніби в Україні дійсно відбувається громадянська війна.

“Вдалося попередити масштабні терористичні акти, які мали бути вчинені найближчим часом в місті Києві та інших містах України. Вчора, 8 березня 2018 року, при спробі переміщення на підконтрольну Україні територію з непідконтрольної був затриманий громадянин України Володимир Рубан з великим об’ємом засобів ураження. Це зброя, боєприпаси, вибухові матеріали, кулемети та інші військові засоби ураження”, – заявив Грицак. 

На брифінгу показали відеозаписи, на яких видно, як підозрюваний та представники терористів навантажують автомобіль боєприпасами, а також момент затримання Рубана і обшук вантажівки.

Більше інформації голова СБУ надати не зміг через заборону оприлюднення великої кількості інформації, втім, за його словами, рівень терористичної загрози для українців був найбільшим за часів незалежності держави.

“Злочинна діяльність цієї групи документувалася нами протягом тривалого часу, завдяки чому вдалося встановити багато деталей готування цього злочину. Хочу повідомити, що рівень терористичної загрози для українців, ми вважаємо, був найбільший за часів незалежності нашої держави”, – сказав Грицак.

Нагадаємо, 8 березня на КПВВ на лінії розмежування правоохоронці затримали керівника Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимир Рубана з арсеналом зброї, схованої у меблях.

Суд обрав Рубану запобіжний захід у вигляді взяття під варту терміном на 60 діб, тобто до 6 травня 2018 року. Рубана підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.14(готування до злочину), ч.3 ст.258 (терористичний акт) та ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Рубан відкинув усі пред’явлені йому обвинувачення та заявив, що не знав про наявність в автомобілі зброї.

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/03/1465753601-5122.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/03/1465753601-5122-150x150.jpgYuliyaВійна з РосієюКриміналВасиль Грицак,Володимир Рубан,СБУЗа словами голови СБУ Василя Грицака, наслідком теракту мали стати масові масові заворушення в Україні та перекидування армії з Донбасу до столиці. Терористичний акт, в організації якого брав участь керівник Центру звільнення полонених 'Офіцерський корпус' Володимир Рубан, планувалося здійснити у центрі Києва, мали загинути тисячі осіб. Про це на прес-конференції...| Київської області та України | Kiev Time