Нд. Лип 21st, 2024

Вітамін Д і заняття спортом – чому він важливий?

Лис16,2021

Вітамін D виробляється в організмі людини під впливом ультрафіолетового проміння, тому його називають «сонячним». Він бере участь у багатьох біологічних процесах, сприяє зміцненню кісток, забезпечує потужний опір вірусам і має ще безліч переваг, завдяки чому фахівці сьогодні одностайно рекомендують вітамін Д для спортсменів.

Основні переваги вітаміну

1. Зміцнення кісток. Всім відомо, що силу опорно-руховому апарату надає кальцій, який насичує кістки мінеральними речовинами. Тому бодібілдерам та іншим атлетам так важливо вчасно купити вітамін Д для спортсменів, який стимулює накопичення кальцію в кістковій тканині.

Саме ці дві речовини сприяють правильному розвитку кісток, роблячи їх сильними та міцними. При нестачі вітаміну D рівень кальцію в кістках суттєво зменшується, він перестає в них накопичуватися, що призводить до ослаблення всієї опорно-рухової системи, негативно позначається також і на стані зубів (докладніше про це можна дізнатися, відвідавши стоматологію у Києві).

2. Поліпшення роботи м’язових тканин. Дефіцит вітаміну Д значно знижує силу м’язів.За дослідженнями, проведеними в 2010 році, результати яких опублікували в іранському журналі Iranian Journal of Public Health, було встановлено, що 70% чоловіків 20-29 років мають нестачу «сонячного» вітаміну.

Експерти інтернет магазину для бодібілдерів в Україні “Мордекс” зазначають, що особливо важливо зберігати оптимальний рівень вітаміну Д атлетам, оскільки його нестача може призвести до м’язової слабкості та спричинити атрофію м’язових тканин 2 типу. Тим, хто веде активний спосіб життя і займається професійним спортом, необхідно вживати вітамін Д для спортсменів, щоб зберегти та покращити силу м’язів.

3. Запобігання захворюванням серця та судин. Традиційною функцією вітаміну є покращення засвоєння кальцію, щоб підтримувати кісткову тканину у здоровому стані. Але ця функція ще й зміцнює серцевий м’яз і судини (докладніше про це можна дізнатися, зробивши УЗД серця в Києві).

Зовсім недавно вчені встановили, що люди, особливо атлети, у яких спостерігається нестача вітаміну D, знаходяться у певній зоні ризику. У них частіше підвищується тиск, виникають захворювання серця, частіше відбуваються раптові серцеві напади. Було також доведено, що вживання вітаміну Д для спортсменів у вигляді біологічно активної добавки приводить до норми артеріальний тиск, сприяє покращенню еластичності судин.

4. Запобігання діабету. Це захворювання стає причиною багатьох руйнівних ускладнень: порушення нормальної роботи нервової системи, погіршення зору або навіть сліпота, серйозні патології серця та нирок.

На підставі множинних досліджень було доведено, що вітамін D здатний запобігти розвитку діабету, особливо у людей, які перебувають у зоні ризику. Його високий рівень стимулює клітинні функції, підвищує чутливість до інсуліну, захищає організм від запалень. Застосування вітаміну Д для спортсменів здатне на 38% знизити ризик розвитку діабету 2 типу.

5. Профілактика онкологічних захворювань. Дослідники стверджують, що оптимальний рівень вітаміну D суттєво зменшує ризик виникнення онкології, зокрема раку молочних залоз, простати, яєчок, кишечника.

Саме вітамін Д є однією з найпотужніших речовин, яка пригнічує розвиток та розмноження ракових клітин. Зниження ризику появи пухлин відбувається завдяки тому, що покращується засвоюваність кальцію і блокується поширення метастаз.

Використовуючи такий вид біодобавки, як вітамін Д для спортсменів, будь-яка людина може суттєво покращити силу та здоров’я кісток, м’язових тканин, а також захистити себе від ризику розвитку багатьох захворювань.

Джерело: офіційний сайт інтернет магазину для спортсменів у Києві www.mordex.netRelated Post