Пн. Тра 27th, 2024

Здорові нігті: що треба вживати в їжу

Здорові нігтіЗдорові нігті

Доглянуті руки та здорові нігті – наслідок охайності, правильного харчування та здорового способу життя в цілому.

Якщо ваші нігті слабкі, ламкі, нерівні – це може бути ознакою нестачі в організмі поживних речовин, вітамінів та мінералів. Крім того, стан ваших нігтів може погіршуватися під впливом погоди, надлишку вологи, стресу та ослабленої імунної системи.

Розповімо про те, як можна покращити стан нігтів за допомогою продуктів.

  1. Біотин. Біотин (вітамін H або B7) сприяє зміцненню нігтів і підвищує їх зростання. Знайдеться у яйцях, горіхах, брокколі і шпинаті.
  2. Цинк. Цинк допомагає забезпечити правильний ріст нігтів і захист від інфекцій. Джерелами цинку є зокрема гарбузові насіння, кунжут, гречка.
  3. Залізо. Недостаток заліза може призводити до ламкості нігтів. Джерелами заліза є шпинат, яблука, яйця та горіхи.
  4. Вітамін А. Вітамін А допомагає зберегти нігтів вологими і здоровими. Він міститься в моркві, солодкій картоплі і шпинаті.
  5. Вітамін С. Цей вітамін підтримує колаген у нігтях і шкірі. Знайдеться в апельсинах, полуниці, брокколі і киві.
  6. Вітамін Е. Вітамін Е сприяє покращенню циркуляції крові у пальцях і нігтях. Ви можете знайти його в горіхах, насінні соняшнику і мигдалю.
  7. Омега-3 жирні кислоти. Вони покращують зовнішній вигляд нігтів і сприяють їх зміцненню. Основними джерелами є масляна риба, як лосось і тунець.
  8. Селен. Найбільше селена містять горіхи, риба, морепродукти, злаки, висівки, деякі спеції та часник. В організмі людини мікроелемент не виробляється, тому необхідно дотримуватися збалансованого раціону для підтримки оптимального рівня.
  9. Вода. Переконайтеся, що ви п’єте достатню кількість води, оскільки гідратація є важливою для здорових нігтів і шкіри.

Не забувайте, що здоровий раціон, який включає в себе різноманітні продукти, буде корисним для всього вашого організму, включаючи здорові нігті.Related Post