Вт. Тра 7th, 2024
Вітамін Д, вітаміни Д, прийом вітаміну D рекомендаціїВітамін Д, вітаміни Д, прийом вітаміну D рекомендації

Вітамін Д, вітаміни Д, прийом вітаміну D рекомендації

Вітамін Д3 відповідає за роботу всіх органів та систем, він необхідний дітям, дорослим. Отримувати речовину можна природним шляхом (шкіра синтезує його при тривалому перебуванні на сонці), з продуктів харчування (але при серйозних дефіцитах варіант не підходить) та у вигляді добавок. Періодично рекомендовано робити аналізи для визначення поточного вмісту компонента у крові, за результатами лабораторної діагностики лікар зможе підібрати оптимальне дозування.

Вітамін Д відноситься до жиророзчинних, тому приймати його рекомендовано відразу після їди з високим вмістом жирів. Більш зручний варіант – вибирати добавки на олійній основі. Наприклад, вітамін Д «Олідетрим» містить сафлорову олію, яка значно підвищує засвоюваність речовини та покращує результати прийому. Бажаєте знати більше? Перейдіть до прочитання даного огляду та ознайомтеся з експертними рекомендаціями за посиланням https://olidetrim.com/post/yak-pravilno-priimati-vitamin-d-i-yak-casto/ .

Основні правила

Відповідь, коли найкраще давати вітамін Д дитині або дорослому один – ранковий або обідній час. Речовина має стимулюючий ефект на нервову систему, може провокувати безсоння, перезбудження. Тому у вечірній час пити добавку небажано.

Відмовтеся від ідеї одночасно пити вітаміни А, Е та Д. Пити їх в один день можна, але в різний час. При цьому вітаміни А та Е чудово поєднуються між собою, посилюючи взаємну дію. З кальцієм та фосфором пити Д3 можна – так ефект навіть буде кращим: підвищиться ефективність всмоктування мікроелементів у ШКТ.

Часто виникає питання щодо форм випуску препаратів. Сьогодні у продажу можна знайти капсули, таблетки та олійні розчини. Для малюків зустрічаються спрей, жувальні цукерки. Найпопулярніші варіанти – капсули з таблетками, дітям до року зазвичай дають олійний розчин. Шукаєте найзручнішу та найефективнішу форму? Зупиняйтесь на капсулах – вони не вимагають дозування перед прийомом, як рідкий розчин, швидко розчиняються у шлунку та випускають нутрієнт.

Рекомендації щодо вибору дозування

Вітамін Д можна приймати в добовому дозуванні 600, 1000, 2000 або 4000 МО – всі ці варіанти представлені в лінійці Олідетрим від Польфарма . Багато залежить від цілей терапії – потрібна вам профілактична підтримка або лікувальна доза.

Загальні рекомендації:

  • 600-1000 МО дітям від народження до 12 років;
  • 1000-2000 МО дітям після 12 років та дорослим;
  • 4000 МО на добу жінкам старше 45 років, пацієнтам із значними дефіцитами.

До старту курсу потрібна попередня консультація лікаря. Плюсом буде новий аналіз крові на рівень речовини в організмі – по ньому можна буде визначити поточні дефіцити і підібрати оптимальне дозування. Не перевищуйте рекомендовані лікарем показники та пийте вітамін Д призначеним курсом. Після перерви прийом можна повторити.

Про запаси Д3 в організмі та прийом вітаміну влітку

В екваторіальних широтах при регулярному перебування на сонці без використання коштів із СПФ реально отримати адекватну добову дозу речовини, в інших випадках немає. Різниця компенсується раціоном харчування та добавками. Тож влітку в Україні вітамін Д краще пити, але у профілактичних дозуваннях. Також можна включити в дієту багаті речовиною продукти – жирні сорти риби, курячі жовтки, печінка, шпинат, цільнозернові крупи.

В організмі вітамін Д накопичується в жировій тканині, проблема в тому, що тіло він залишає неохоче. Саме тому потреба у речовині є завжди, максимальна вона у людей із надмірною масою тіла.



Related Post