Австралія підтримала вимогу президента України Володимира Зеленського щодо позбавлення рф права вето в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй і закликала до подальших реформ керівного органу.

Про це заявила міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг.

Вона наголосила, що треба вимагати від постійних членів більше, включно з обмеженнями на використання права вето. За її словами, рф щодня знущається з ООН, продовжуючи “незаконне й аморальне вторгнення в Україну”.

Австралія вважає, що Рада Безпеки має забезпечити ширше представництво постійних і непостійних членів для Африки, Латинської Америки та Азії, включно з постійними місцями для Індії та Японії.

Вонг додала, що Австралія претендує на місце в Раді Безпеки на 2029-2030 роки.

Право вето

Право вето – це політичний механізм, за допомогою якого одна особа або орган може відмовитися від схвалення або підписання певного законодавчого акту або рішення. Це право надається главі держави або іншій посадовій особі, і воно може використовуватися з різних мотивів.

Основні риси права вето включають:

  1. Відмова від схвалення. Особа або орган з правом вето може відхилити прийняття певного законопроекту або рішення, якщо вони не згодні з його змістом.
  2. Захист від концентрації влади. Право вето часто використовується для запобігання концентрації влади і захисту від можливого зловживання владою. Воно може служити як механізм розділення влади між виконавчою і законодавчою гілками влади.
  3. Можливість перегляду рішення. Після вето законопроект або рішення може бути переглянуто і змінено, якщо існують достатні підстави для цього.
  4. Підвищення вимог до консенсусу. Право вето може змушувати лідерів і законодавців до досягнення ширшого консенсусу і компромісу в законодавчих питаннях.

Право вето існує в різних формах у різних країнах і системах уряду. В Сполучених Штатах, наприклад, Президент має право вето, яке може використовувати щодо законопроектів, прийнятих Конгресом. Проте Конгрес може переглянути вето Президента і схвалити законопроект більшою більшістю голосів. У багатьох інших країнах право вето може мати інші умови і обмеження.

Право вето є важливим елементом політичної системи, який впливає на співробітництво та роботу уряду та законодавчих органів.