Сб. Кві 27th, 2024

Електросамокати і велосипеди замість машин: як кияни пересідають на альтернативний транспорт

Чер25,2021
Електросамокати і велосипеди замість машин: як кияни пересідають на альтернативний транспорт
Самокат
5 канал

Через ажіотаж велопрокати почали сезон майже на місяць раніше, ніж зазвичай

Киянин Пилип мешкає в центрі столиці, а працює на її околиці. Коли почався карантин, вирішив пересісти на електросамокат. Полюбив цей транспорт ще під час торішнього карантину. Обрав його, бо це швидко та безпечно.

 

 

 

“Дуже багато переваг, таких самих, я думаю, як і не в момент локдауну були б. Це банально швидкість і комфорт пересування містом, тобто не стояти в заторах, навіть якщо ви їздите громадським транспортом, доводиться стояти в заторі. Я не шкодую, що придбав собі електросамокат, дуже задоволений і в мене вже є пробіг майже 1 тисяча кілометрів”, – розповів киянин Пилип.

 

 

Електросамокати – це екологічно, зручно, а нині ще й вірусобезпечно. Якщо немає можливості його придбати, можна взяти напрокат. Хвилина користування таким транспортом обійдеться від 3 до 5 гривень. Орендувати можна на цілий день.

 

Через проблеми з громадським транспортом зріс попит і на велосипеди. Через ажіотаж велопрокати почали сезон майже на місяць раніше, ніж зазвичай. Збільшили й кількість роверів.

 

 

“Попит збільшується й на прокат, і на купівлю, і на ремонт велосипедів, це приблизно в 2-2,5 рази. Таксі – дуже багато, але ціни там не помірні, і, звичайно, що людям деяким важливо добиратися від дому до роботи. Велосипед у цьому випадку – дуже гарна альтернатива”, – зазначив власник велопрокату Олексій Кушка.

 

 

Попит зріс, але ціна з минулого року не змінилася. Хвилина користування велосипедом коштуватиме 50 копійок. Також можна купити абонемент.

 

Альтернативного транспорту у столиці та інших великих містах стає щодень більше, кажуть продавці. Тому зріс і попит.

 

 

“Ми відчуваємо значний зріст попиту, у цифрах важко оцінити, я думаю, відсотків 40-50. Найпопулярнішим велосипедом є гірський велосипед, це зумовлено насамперед тим, що в нас дуже погане дорожнє покриття і не розвинена інфраструктура велосипедна”, – пояснює консультант веломагазину Ілля.

 

 

Тим, хто тільки починає їздити на альтернативному транспорті, експерти радять перевірити, чи є на велосипеді ліхтарик для пересування в темну пору доби, обов’язково треба мати шолом, а на одязі – світловідбивний елемент,  щоб водії автівок здалеку вас бачили.

 

 

“Якщо ви лише недавно сіли на велосипед, то вам безперечно, коли ви виїдете на дорогу, ви почуватимете себе невпевнено, тому дуже бажано прокладати маршрути саме парками, навіть якщо він трохи довший або якимось іншими пішохідними зонами саме з міркувань безпеки”, – зауважив Богдан Лепявко, голова Асоціації велосипедистів Києва.

 

 

Велосипеди та електросамокати можуть розвивати швидкість до 70 кілометрів за годину. Ціна найдешевших стартує від 7 тисяч гривень.

 

Катерина Ментус, Віктор Сніжко, “5 канал”

 



Related Post