Нд. Кві 28th, 2024

“Королева” літа: чому обов’язково треба вживати лохину

Ці темні гарні ягоди гальмують процеси старіння (антоціан – рослинний пігмент), і омолоджують організм людини. Лохина уповільнює старіння головного мозку і захищає його від шкідливого впливу радіоактивного опромінення. Завдяки високому вмісту пектинів ягоди лохини виводять з організму стронцій та кобальт.

Про це повідомляє Life.nv.ua.

Ягоди лохини містять такі органічні кислоти:

  • аскорбінова;
  • яблучна;
  • лимонна і щавлева фенольні сполуки.

Користь лохини величезна

Завдяки вмісту в ягодах лохини органічних кислот та фенольних сполук підвищується міцність кровоносних капілярів організму, добре засвоюється вітамін С. Ягоди благотворно впливають на регулювання роботи щитовидної залози, а також містять фітоестрогени (рослинні гормони). Фітоестрогени, в свою чергу, захищають організм людини від атеросклерозу та хвороб серця.
Елагова кислота, яка є в лохині, затримує розвиток пухлин шлунка, легень та гортані.

Фолева кислота попереджає рак матки та сприятливо впливає на розвиток плода. Ягоди лохини можна застосовувати як профілактичний засіб проти інфекційних захворювань.
Вживання лохини надає ефективну дію при гіпертонічній хворобі, капіляротоксикозах, ревматизмі та ангіні.

У Японії для профілактики втоми очей люди постійно п’ють сік з лохини. У ягодах лохини виявлено вміст досить значної кількості філлохіоніну (вітаміну К1), який бере участь у системі згортання крові. За своєю дією на зір людини лохина схожа на чорницю.

Ягоди лохини – це протицинготний засіб. Сік цієї ягоди дають при лихоманці, хворобах шлунково-кишкового тракту, а також для посилення виділення шлункового соку.

Листя лохини досліджують на роль допоміжного засобу лікування цукрового діабету.
У народній медицині відвар гілок із листям п’ють при хворобах серця, а відвар листя вживають як м’яке проносне.

Як росте ягода

Лохина цвіте великими, схожими на дзвіночки, біло-рожевими квіточками. В кінці літа дозрівають великі синьо-блакитні ягоди. Восени листя лохини червоніє. Культурні сорти високорослої лохини мають висоту куща від 1,2 до 2,5 метрів.

Умовно лохину ділять на три групи:

  • низькоросла (від 0,2 – 1,2 м);
  • високоросла (до 2 м);
  • «кроляче око» (до 9 м).

Смак ягід лохини кисло-солодкий, з дуже приємним ароматом. Ягоди зібрані в плодові кисті по 5-8 і більше штук, дозрівають ягоди лохини залежно від сорту з першої декади липня до другої декади вересня. Плоди садової лохини не дрібні, а великі – до 4 г кожен плодик, круглі або злегка плескаті, але частіше п’ятигранні.



Related Post